Silvini Madshus team z Bedřichova

Jsme parta sportovních nadšenců - amatérů, které spojuje společný zájem o sport s hlavním zaměřením na běžecké lyžování. Během roku spolu trávíme čas na společných trénincích a soustředěních, přes zimu pak objíždíme závody po celém světě, kde se snažíme podávat ty nejlepší výsledky vzhledem k našemu věku, síle, zdraví, postavení, rodinnému a pracovnímu vytížení. Mezi naše další hlavní činnost pak patří pořádání závodů seriálu BoBotriple a Skiroll Classics.
 
A jak to všechno vzniklo? Již dlouhé roky objíždím dálkové běhy, zvláště pak závody naší Ski tour, Ski Classics a Worldloppetu po celém světě a jak tak koukám kolem sebe, nejsem ve stopě z Čechů rozhodně sám. Sám jsem však byl co se týče servisu lyží, občerstvování, tréninků, dopravy na závody, ubytování, kamarádů se stejným zájmem a rad, které by se daly získávat a tak jsem se musel učit krok po kroku od konkurence. V tom se v mé mysli zrodil při pohledu na Norský team United Bakeries vedený zkušeným harcovníkem Thomasem Alsgaardem nápad, že by takový team mohl fungovat jistě i u nás. Kolem roku 2008 jsem tento team začal budovat, postupně se mi dařilo přemlouvat nové sponzory i kamarády lyžaře, kterým má myšlenka nebyla cizí. A tak se pomalu zrodila naše malá (dnes už velká) lyžařská rodina, která je určená pro všechny milovníky bílé stopy, od nezkušených začátečníků, přes hobíky, amatéry až po skutečné vrcholové sportovce.
 
Naší největší výhodou je, že jsme vznikli jako první, navíc bez závislosti na finančních prostředcích. Členství v teamu je zcela dobrovolné, stejně tak jako členské příspěvky, jednotliví sportovci se k nám hrnou dobrovolně a nemusíme si nikoho kupovat, ani kopírovat. Snažíme se v ČR vytvořit jedinečnou formu sportovního soužití napříč většinou sportovních odvětví s prvotním a hlavním zaměřením na běžecké lyžování. Za cíl jsme si dali vytvořit tréninkovou skupinu, která se bude připravovat jak sama, pod odborným vedením trenéra tak i dohromady při společných trénincích nebo  během řady soustředění, která pro vás během roku připravujeme a organizujeme. Přitom mají všichni stejné podmínky i výhody. Podařilo se nám také získat hned dva generální partnery - známého výrobce kvalitních lyží z Norska -firmu Madshus a výrobce profesionální oblečení na kolo a lyže - firmu Silvini. Díky tomu máme jednotné závodní kombinézy, jednotné oblečení a možnost nechat si vyrobit lyže přímo na míru. Také máme svoji vlastní teamovou soutěž, ve které rozhodují nejen sportovní úspěchy, ale i odborné znalosti, přístup k tréninku a celkový přínos pro team. Na konci roku vše řádně vyhodnotíme a pro nejlepší jsou připraveny během závěrečného soustředění zajímavé dárky od sponzorů.
 
V současné době za sebou máme už jedenáctou opravdovou sezonu, kterou je potřeba hodnotit jako zdařilou, neboť se nám v teamu podařilo vybudovat skvělou partu. Naši závodníci podávali celou zimu obdivuhodné výkony a více méně zcela převálcovali konkurenci. Stejně tak fungoval servis i další další organizační věci a s hrdostí můžeme konstatovat, že jsme se na nejednom závodě museli postarat i o konkurenční teamy, které si nebyli schopni namazat nebo neměli jak na závody jet. Celý team postupně prošel lehkou organizační obměnou názvem počínaje, přes vytvoření dětské sekce MINI a založením zapsaného spolku Silvini Madshus team končeje, z čehož vyplynula spousta nových výhod, ale i starostí. Pevně doufáme, že se nám podaří vysokou úroveň celého teamu minimálně udržet a pokud možno ještě pozvednout výš. V minulých letech za nás závodili naši dlouhodobě nejlepší závodníci jako je Stanislav Řezáč a Kateřina Smutná. Hlavně díky nim jsme byli v celkovém hodnocení seriálu Visma Ski Classics na neuvěřitelném 5. místě. Udržet v týmu takové závodníky je nesmírně finančně náročné a proto jdeme nyní cestou nízkonákladového týmu, který dává šanci mladým, ze kterých postupně vyrůstají světoví laufaři jako třeba Jiří Pliska. Dalším cílem je pokusit se uchovat v teamu stejně dobrou partu, jak tomu bylo doposud, proto to budou mít nováčci těžší, neboť je čeká drsné přímací řízení :D

Silvini Madshus team - TEAMOVÁ PREZENTACE 2019

 

Hlavní výhody členství v teamu

 

- zdarma společné tréninky pod odborným vedením trenéra 1-2x týdně

- zdarma výuka správné techniky vyškolenými odborníky během tréninků

- zdarma společné zázemí na stadionu v Bedřichově

- zajištění startovních čísel (přihlašování) na závody v ČR i v zahraničí

- kvalitní příprava lyží na závodech, neocenitelné rady co namazat

- slevy na námi pořádané akce (závody, soustředění, kurzy lyžování, sportovní kempy)

- jednotné oblečení (kombinéza zdarma pro nováčky zdarma, kalhoty, bunda, čepice, cyklodres a další)

- obětavý servis během závodů v podobě občerstvování

- slevy na nákupy zboží, sportovních i potravinových doplňků od našich sponzorů

- sponzorské dary (sportovní a potravinové doplňky)

- společná soustředění a specielní sportovní kempy (kola, kolce, první sníh, ledovec, vysokohorská příprava, Mallorka)

- výroba lyží přímo na míru s doporučením správného výběru

- psaní tréninkových plánů osobním trenérem

- možnost zkoušení závodních testových lyží všech značek

- jeden den v týdnu (po 10-17:00) možné konzultace, rady, startovní čísla, prostě všechno co potřebujete přes e-mail nebo telefon s Márou nebo Ifkou

- společné cesty na závody jak v ČR, tak i v zahraničí

- prezentace členů na internetu

- sestavení osobního jídelníčku a poradenství v oblasti sportovní výživy

- kurzy správné přípravy lyží a jejich údržby

- noví kamarádi a kamarádky stejně zaměření jako vy

- společné akce po celý rok

- čerpání masáží u naší teamové masérky a přednostní objednání se

- možnost využívat zázemí naší teamové sauny v Bedřichově u Kucana

- společný chat na messengeru pro domlouvání se na závody a tréninky

 

 

 

                       

                  www.mzliberec.cz/www.relaxworld.eu/cs