Zhodnocení sezony 2015/16

27.04.2016 22:40

V letošní sezóně jsme pokračovali v osvědčené spolupráci s nejlepším českým dálkovým běžcem Stanislavem Řezáčem. Opět to pro nás byla velká výzva a motivace a opět na nás byla na největších závodech upřena velká pozornost. Vedle tohoto hvězdného jména byli do race týmu zařazeni i další sportovci, kteří též mohli čerpat různé finanční i materiální výhody. Pro uplynulou sezónu race tým tvořili: Stanislav Řezáč, Šárka Zelenková, Radka Zelenková, Kateřina Moravcová, Jiří Pliska, Jakub Pšenička, Václav Sedláček, Pavel Janeček, Viktor Novotný, Tomáš Jakoubek a Marek Pazderský. Na pět závodů Ski Classics se k nám připojila hostující Klára Moravcová, účastnice OH v Soči.

Silvini Madshus team byl v průběhu letošní sezóny nepřehlédnutelný nejen díky nápaditému designu  závodních kombinéz od Silvini, ale především zásluhou skvělých výkonů svých členů. Účastnili jsme se všech závodů v dnešní době nejprestižnějšího seriálu v běžeckém lyžování na světě Visma Ski Classics, všech závodů v naší české SkiTour a mnoha dalších jakými jsou závody Worldloppetu, Mistrovství republiky, Stopy pro život. Bylo nás vidět i ve spoustě jiných sportovních odvětví během léta a podzimu.

 

A jak to vidí samotný ředitel? „Po loňské přelomové sezoně, kdy jsme do týmu úspěšně zapracovali světové závodníky typu Stanislava Řezáče, nás čekal zdánlivě klidnější rok, kdy jsme již byli zkušenější a věděli, jak spoustu věcí dělat. Rozhodně to ale neznamenalo, že bychom v něčem polevili. Naopak, ještě jsme přidali. Během léta jsme začali mnohem více trénovat, více času jsme věnovali i regeneraci, kompenzačním cvičením a technice soupaže, která, ať už se nám to líbí nebo ne, vládne v současné době světu. Samozřejmě jen u těch nejlepších, pro netrénované jedince se jedná o holý nesmysl. Jako hlavní cíl jsme si určili opět boj o důstojná umístění ve světovém poháru dálkových běhů pod názvem Visma Ski Classics. Zejména díky Standovi Řezáčovi, který je nestárnoucí legendou této disciplíny, se nám to podařilo. Dík ale patří i Jirkovi Pliskovi v jeho životní sezoně a Kláře Moravcové, kteří do celkové mozaiky přidali nejeden bod, stejně jako další členové týmu. Je až neuvěřitelné, že jsme v konkurenci 32 týmů dokázali s naším amatérským týmem obsadit 8. místo a na některých závodech dokonce porazit i profesionální tým Lukáše Bauera. Kdyby neměl ve svých řadách pomocnici Linu ze Švédska, tak jsme je v celkové klasifikaci dokázali porazit. Jsme tak druhým neseverský, druhým českým a prvním amatérským týmem v celkovém pořadí. Toho si velmi vážím a cením. Druhým hlavním cílem bylo ovládnout domácí scénu, což se také vydařilo. Jasné vítězství v týmech podpořil zejména Jakub Pšenička, který opanoval celý seriál Skitour, druhé místo bral Jirka Pliska a těsně čtvrté náš další neuvěřitelný závodník Vašek Sedláček. V ženách pak druhé místo brala do race týmu letos povýšená Radka Zelenková a třetí byla loňská vítězka Šárka Vojtková. Všechna tato umístění byla samozřejmě podpořena i výbornými výsledky a hojnou účastí dalších členů týmu. Vidět na stupních nejvyšších jsme byli i na závodech mimo tyto dva seriály, jako byl BoBoloppet, Šumavský maraton, Karlův běh, Zlatý cepín, Skadiloppet atd. Nemůžu nevzpomenout i další sportovce v našich řadách a to zejména Romana Malivánka, který ve věku 41 let dosáhl životního úspěchu v Ironmanu, Šárku Zelenkovou, která vyhrála závod Marcialonga Combinata nebo Vaška Novotného, kterému těsně unikl vrchol osmitisícového Manaslu. Sečteno a podtrženo, po sportovní stránce jsme více než spokojeni. Druhou věcí je udržení stability týmu jako celku, dobré party na tréninky, soustředění a závody, což se nám také více méně stále daří a co by mělo být i nadále naším hlavním cílem. K tomu patří úspěšné pořádání soustředění během celého roku a závodů v seriálu BoBotriple (lyže, kolo a běh) a Silvini Skiroll Classics (10 závodů na kolečkových lyžích). Není toho málo, ale ani členů našeho týmu není málo a to nás zavazuje k ještě větší snaze dělat vše ještě lépe než do teď. A já věřím, že se nám to všem společnými silami povede. Tímto bych chtěl poděkovat všem členům našeho týmu za dosavadní spolupráci, neboť u nás platí známé: „Jeden za všechny, všichni za jednoho!“.

 

Zhodnocení sezony 2014/15 - celý dokument ke stažení zde: SMT_2015-16.pdf