Zhodnocení sezony 2014/15

07.04.2015 12:19

Letošní sezóna zaznamenala pro Silvini Madshus team mnoho změn. Už to nebyla jen parta sportovních nadšenců, které spojuje láska k běžeckému lyžování, ale šlo daleko o víc. Nejen že se náš tým každým dnem rozrůstal, ale dohodli jsme se na spolupráci se Stanislavem Řezáčem a Kateřinu Smutnou. Byla to pro nás velká výzva a motivace a moc dobře jsme si uvědomovali, že máme v týmu nejlepšího českého dálkového běžce a bude na nás upřena větší pozornost než doposud.

Mimo tyto dvě slavná jména byli do race týmu zařazeni ještě další a všem bylo umožněno čerpat jisté výhody, týkající se finančního tak materiálního zabezpečení. Pro tento rok race tým tvořili: Stanislav Řezáč, Kateřina Smutná, Šárka Zelenková, Jiří Pliska, Václav Sedláček, Pavel Janeček, Viktor Novotný a Tomáš Jakoubek.

Silvini Madshus team byl v průběhu letošní sezóny nepřehlédnutelný, nejenom díky nápaditému designu závodních kombinéz od Silvini, ale především díky skvělým výkonům členů SMT. Stali jsem se účastníky všech závodů v dnešní době nejprestižnějšího seriálu v běžeckém lyžování na světě Swix Ski Classics, všech závodů v naší české SkiTour a mnoha dalších jako jsou závody Worldloppetu, Mistrovství republiky, Stopy pro život. Bylo nás vidět i ve spoustě jiných sportovních odvětvích během léta a podzimu.

A jak to vidí samotný ředitel? „Byla to určitě naše nejtěžší sezona, co se týče počtu členů, materiálního, personálního i finančního zajištění. Na jejím začátku před nás byla vhozena rukavice a bylo na nás, zda ji zvedneme či ne. Dle mého názoru, jsme obstáli na jedničku a to i díky vám samotným, tak díky našim partnerům, bez kterých by to nešlo. Podařilo se získat nového generálního partnera firmu Madshus a s ní lyžařsky tradiční Swix, kteří nám přinášejí toliko potřebné kvalitní materiální vybavení v podobě lyží, holí, bot a také samozřejmě vosků. Naše mateřská společnost Silvini s námi prodloužila smlouvu a zajistila nové kombinézy v dech beroucím desingu. Do našich řad jsme zlákali legendu dálkového lyžování Stanislava Řezáče a vycházející hvězdu Kateřinu Smutnou. Oba se nám odvděčili skvělými výkony (Standa – 3. místo na Vasaloppetu, Katka – vítězka celého sriálu). Při vyhlašování seriálu Swix Ski Classics ve švédském Åre byl náš team nejednou v dobrém skloňován a velká spousta slavných lidí přišla a gratulovala nám. Ocenit je třeba i výkony Šárky Zelenkové a Jirky Plisky, kteří se nenechali zastrašit a srdnatě sbírali body do celkové klasifikace. Nebyly to ale jen závody ve světě, které nám dělaly radost. Naše Ski-tour čítající sedm přetěžkých závodů se stala také týmovou kořistí a to jak celkově, tak v jednotlivcích, kde jsme díky Vaškovi Sedláčkovi slavili také první místo, které bylo podpořeno třetím místem Pavla Janečka. V ženách pak heroickým výkonem se zlomenou rukou uhájila druhé místo Radka Zelenková. Zapomínat bychom neměli ani na Romana Malivánka, který splnil kvalifikační kritéria pro účast v Ironmanu na Havaji nebo na Jirku Plisku, který svým výkonem v Pakistánu získal prestižní ocenění od ČHS výstup roku. Michal Kulík se stal naším prvním týmovým Worldloppet mastrem, Pavel Sehnal zase získal s Dominikou Haltmarovou titul mistra republiky v plachtění, stejně jako vášnivý cyklista Fanda Landa, který bude celý rok jezdit v duhovaném trikotu. Povedlo se také nově založit seriál na kolečkových lyžích Silvini Skirollclassics napříč celou republikou spolu se zajištěním celého finále při závodu na Ještěd. V neposlední řadě nám dělá radost závod BoBoloppet na 90 km v Jizerských horách, který také jako tým pořádáme a letos proběhl úspěšně už čtvrtý ročník. Nebylo toho málo přátelé a já pevně věřím, že nás nenecháte usnout na vavřínech dnešní doby a pomůžete nám nadále rozvíjet náš tým k obrazu svému.“

 

Zhodnocení sezony 2014/15 - celý dokument ke stažení zde: Zhodnocení sezony 2014/15