Závěrečné soustředění Ski Trab Mára teamu, aneb tak trochu mimo realitu

02.04.2012 11:42

Moji drazí, co více dodat, než že vám všem, co jste se zůčastnili, ba dokonce i na tvorbě celé akce podíleli, chci ještě jednou poděkovat. Zároveň díky všem, co letos v první velké sezoně, za náš team jezdili a něco udělali. Moc si toho cením a vážím. Ti co nebyli (netýká se řádně omluvených), nechť jim je trestem, že přišli o to, co již asi nikdy nezažijou. Krásné počasí, neuvěřitelnej kopec srandy, utužení party, dva velké závody, noční večírky a likvidace zámečku Šámalka, ale to bych předbíhal, začněme pěkně popořadě . . .

Už ve čtvrtek jsme S Pan Danem byli otestovat formu před závodním víkendem a dali jsme si pěkně do těla. Sluníčko pálilo a kilometry se najížděli úplně sami. Také se nám podařilo vytyčit trať skikrosu na sobotu a vyzkoušet kvalitu občerstvení na Labské boudě (pro tento víkend se jednalo o Šámalovu chatu na Nové Louce), takže náš návrat do Bedřichova mohl nezasvěcenému lidu připadat lehce komicky.

Pátek byl věnován nelítostnému boji se sluncem, kdy jsme celý den horkotěžce s lopatami v ruce bojovali se sluncem a snažili se udržet trať alespoň trochu sjízdnou, díky všem dobrovolníkům i Rolbařoj. Večer jsme se pak všichni sešli na Jabkenicích, abychom vyhodnotili a zrekapitulovali sezonu. Také jsme probírali změny, které nás do další sezony čekají, vybírali společné oblečení, lyže a plánovali soustředění na další rok. Samozřejmě nechybělo občerstvení a mohu prozradit, že někteří jedinci se již tuto noc do postele ani nedostali.

Sobota nabrala grády hned od rána, kdy teplíčko, ale zároveň umrzlo, slibovalo velkou podívanou. Zvláště pak, když se po stadionu v Bedřichově začali trousit porůznu odění sportovci v různých krojích a převlecích. Trať byla vytyčena následovně: startovní rovinka mírně s kopce, ostrá levá kolem kůlu, klopená levá, prudký výjezd, padák dolů přes mostek, vysoký skok, dvojtá šikana s kopce, klopená pravá, dvě irské lavice za sebou, úzký průjezd se skokem, ještě jeden skok na terasu, kde bylo připraveno obřerstvení (skryté kelímky náhodně obsahující pivo, víno a panáky),následoval prudký sjezd dolů s ostrou pravou a výjezd do cíle se schodem. Samozřejmě proběhla kvalifikace a následné rozjížďky od čtvrtfinále až do finále. No co vám budu povídat, koukněte sami na fotky, sranda to byla úžasná, nebyla nouze o pády, strkanice, souboje, daléké skoky i divácké ovace. Dámskou kategorii vyhrála Kačka před Kačkou a Romikem, chlapáky pak vyhrál Bombis před Tomasem a Kačkou :D Specielní vloženou jízdu nebohých kolemjdoucích pak ovládl Bruno Ferrari před Křemílkem Jedlou, třetí místo po nelítostném boji urval Cihla před panem ředitelem. Po celou dobu tekl bar proudem a my se mohli opalovat na louce za vůně grilovaného masa. Odpoledne pak ještě proběhl závod v biatlonu, kdy se jelo kolem mohyly a byly dvě střelby s tím, že se mohlo vybrat, zda si člověk dá panáka či pojede trestný okruh v případě nezasažení terče. No nevim, co bylo lepší, za sebe vím jen to, že jsem dal 2+2 a v prvním kole byly ty panáky rychlejší, ve druhym už jsem se pak po stadionu motal jak lano v batohu. Nejlepším snajprem se ukázal být Jedla před Pedrem a Zajdou. Pak následovala oslavná jízda na Labskou boudu, kde to bylo taky velký a už se to všechno stěhovalo na Dolinu, kde se o nás starala Mařenka, kterou si nejeden člověk během večera jistě zamiloval. Také džubox si s námi užil své a nebudu jmenovat kdo, ale kdosi se mu snažil vysvětli silou, co má hrát a dokonce ho i přemlouval, aby bral papírové peníze . . . Celý večírek ještě pokračoval na Jabkenicích těžkouvěřitelnou diskotérkou :D

V neděli jsme pak vyrazili na společnou vyjížďku směrem na Kneipu, ale bohužel jsme se nedostali dál než na Labskou boudu, kde jsme s úspěchem strávili celý den. Starali se o nás velmi dobře, dali nám napít co jsme chtěli a najíst také, někteří dokonce vylizovali talíře, jak jim chutnalo. I schrupnout po obídku nás nechali, ani prý nevadilo to hlasité chrápání. Proto úplně nechápu, že tam teď jsou pověšeny naše fotografie s nápisy wanted. No což, akce byla u konce a tak bylo její hladký průběh řádně oslavit . . .

 

Fotografie a videa najdete zde: Zajda Denisa Tomas