Visma Ski Classics startuje prologem v Pontresině

23.11.2017 15:17

Již tuto neděli 26. listopadu odstartuje ve švýcarské Pontresině 8. ročník prestižního seriálu dálkových běhů Visma Ski Classics a náš tým bude opět u toho. 28 týmů se postaví na start 11 kilometrů dlouhého prologu, který se letos jede podle nových pravidel. 

Od 10:00 budou nejprve startovat ve 3-min. intervalech mužské týmy a zde je rozhodující čas vždy 3. muže v cíli. Od 12:00 pak startují ženy, které jedou formou stíhačky v rozestupech stanovených jejich mužskými protějsky. Podle jejich pořadí v cíli jsou pak stanoveny celkové výsledky prologu a přiděleny body týmům. Všichni závodníci, kteří dojedou v limitu do 20% času vítěze pak berou 50 bodů do individuální soutěže.

Za náš tým se v 10:30 postaví na start čtveřice Standa Řezáč, Jiří Pliska, Marek Černohorský a Jan Svoboda. V ženském závodě pak bude naše barvy reprezentovat Sandra Schützová.

Držet palce a sledovat nás můžete v neděli tradičně u přímého přenosu od 9:45 na České Televizi.