Visma Ski Classics startuje prologem v Livignu!

28.11.2018 21:48

Již tento pátek 30. listopadu odstartuje v italském Livignu 9. ročník seriálu dálkových běhů Visma Ski Classic. Ve 12h se na 15 km dlouhou trať postaví muži, stejně jako loni budou mužské týmy startovat po tříminutových intervalech a rozhodující pak bude vždy čas 3. muže v cíli. Ženy startují od 14:00 formou stíhačky.Za náš tým se na start postaví nový kapitán Jirka Pliska a Vašek Sedláček, tyto dva zkušené borce doplní nováčci týmu Honza Čech a Matyáš Albrecht, v ženském závodě nás bude reprezentovat Šárka Vyštejnová a benjamínek týmu Terka Tužilová. Původně měla startovat také Kája Grohová, ta se ale zotavuje po operaci zlomené nohy a do závodů by měla naskočit v lednu.

Sledovat nás můžete v iVysílání České televize  a od 13:55 i na programu Čt Sport.

 Hned v neděli 2.12. seriál Visma Ski Classic v Livignu pokračuje Individual prologuem - závodem na 30 km. Muže i ženy čekají dva pětikilometrové a tři šestikilometrové okruhy se 2 sprinterskými (na 7. a 14. kilometru) a 2 vrchařskými prémiemi (na 18. a 26. kilometru). Ženy startují v 9:30 a náš tým bude opět reprezentovat Šárka Vyštejnová a Terka Tužilová. Muži se na start postaví v 11:00 a v našich barvách uvidíte, stejně jako v pátek, Jirku Plisku, Vaška Sedláčka, Honzu Čecha a Matyáše Albrechta.

Přímý přenos můžete sledovat na ČT sport od 8:55.

Držte palce, ať se nám vstup do sezóny vydaří!