Visma Ski Classics se přesouvá do Skandinávie

03.03.2017 10:22

Posledních pět závodů letošního seriálu Visma Ski Classics se během následujících 6 týdnů odehraje ve Skandinávii jako samostatně hodnocená Visma Nordic Trophy. Skandinávské finále začíná již tuto neděli 93. ročníkem legendárního Vasaloppetu.

Na trať ze Sälenu do Mory se vydá téměř 16 000 závodníků a mezi nimi nebude chybět ani 25 našich borců (z celkem 197 Čechů). 

Z nich je třeba samozřejmě vyzdviznout legendu tohoto závodu, Standu Řezáče, který se vydá na trať s číslem 9 a to už po devatenácté, z čehož se 12x se umístil v první desítce! My pevně doufáme, že ho i tentokrát v cíli uvidíme mezi nejlepšími. V eltiní vlně nás bude zastupovat také Jirka Pliska. Další naši pak budou startovat z 1.-10. vlny.

Letošní ročník si připomíná sté výročí narození legendy, olympijského vítěze a 9-násobného vítěze tohoto závodu Nils ”Mora-Nisse” Karlssona. Organizátoři proto vyzvali všechny závodníky, aby závod absolvovali v pro něj typické červené čepici a připomněli si tak tuto největší švédskou lyžařskou ikonu a dlouholetého organizátora závodu.

Novinkou tohoto ročníku je noční Vasaloppet, který se uskuteční jako závod dvojic v pátek od 20:00. Závod se jede volným stylem a všichni závodníci musí trať absolvovat s baťůžkem a předepsaným vybavením vč. GPS zařízení. Stejně jako o ostaní závody byl i o noční Vasák obrovský zájem a 1600 statovních čísel bylo vyprodáno během 1,5 minuty.

Celkem se různých závodů v rámci celého Vasaloppet týdne zúčastní neuvěřitelných 68 000 závodníků z 59 zemí.

Fandit našim závodníkům můžete tradičně u přímého přenosu ČT Sport od 7:45. Držte nám palce!