V Pontresině jsme vybojovali 12. místo

28.11.2017 12:48

V neděli 26. listopadu se rozjel další ročník seriálu Visma Ski Classics týmovým prologem ve švýcarské Pontresině. Náš tým vybojoval nakonec velice solidní 12. místo v konkurenci 23 startujících týmů.

V krásném slunečném počasí vyrazili nejprve na trať muži. V tomto závodě byl rozhodující čas třetího muže z každého týmu. Naši startovali ve složení Standa Řezáč, Jirka Pliska, Jan Svoboda a Mára Černohorský a po 12 km byli v cíli klasifikováni na 19. místě se ztrátou 3:22 na nejrychlejší Lager 157 Ski Team.

S tímto odstupem na Brittu Johansson Norgren z Lager 157 pak vyrazila na trať naše Sandra Schützová, která podala velmi dobrý výkon a dokončila na 18. místě se ztrátou 6:07 na bezkonkurenční Brittu. 

Celkově náš tým v úvodním závodě skončil na 12. místě se ziskem 62 bodů. Jednotlivci si pak připsali po 50 bodech do individuální soutěže.

V neděli pokračuje seriál závodem La Sgambeda v italském Livignu.

MUŽI:  1. Lager 157 Ski Team (Persson, Byström, Karlsson) - 0:26:47

             19. Silvini Madshus team (Pliska, Řezáč, Svoboda) - 0:30:08

ŽENY: 1. Britta Johannson Norgren - 0.30:36

             12. Sandra Schützová  - 0:33:21

TÝMY: 1. Lager 157 Ski Team - 200 bodů

             12. Silvini Madshus team - 62 bodů

SLOVO ŘEDITELE:    

Úvodní prolog pro nás byl hlavně prezentací pro sponzory a nijak zvlášt jsme se na něj nepřipravovali, přesto kluci podali velmi bojovný výkon, kdy si navzájem pomáhali a snažili se jet velmi týmově a dosáhnout tak co nejlepšího výsledku, škoda jen, že hned v první třetině přišli o Máru Č., který si vybral nováčkovskou daň a po pádu v jedné ze zatáček přišel o hůl, snad si to příště vynahradí. Tříminutová ztráta v takové situaci byla velmi důstojnou a kluci mi udělali radost, jak to zvládli. Sandra pak na nic nečekala a svým 12. nejrychlejším časem posunula náš tým na konečné 12. místo v celkovém pořadí, kdy čistým časem zaostala za Katkou Smutnou o pouhou 1 minutu, což je také velkým příslibem do dalších závodů. Cílem sezony bylo uhájit 15. místo v týmech a tam po prvním závodě jsme, takže spokojenost a příští víkend hurá do Livigna.