Swix Ski Classic 2012/13

04.11.2012 16:31

A je to tady. Dlouho avizovaná věc, náš tak trochu malý sen, se podařila uskutečnit a i když to nebylo zadarmo (jak finančně, tak časově a i tak trochu diplomaticky), tak to snad bude stát za to. Podařilo se nám zapsat náš Silvini SKi Trab team mezi Pro Teamy na momentálně nejpopulárnější, nejsledovanější a nejlepší lyžařskou událost letošní zimy, tedy Swix Ski Classics, která bude celá v TV v přímých přenosech. Jedná se o závody: Jizerská 50, Marcialonga, Koenigludwiglauf, Vasaloppet, Birkebeinerent a finále ve Švédsku. Kromě jistých povinností, které z toho vyplývají, by nám to mělo přinést i spoustu výhod, hlavně větší medializaci a možnost zisku nových sponzorů či vylepšení současných sponzorských smluv. To vše po stránce finanční a marketingové. Po té lidské potom vědomí, že každý z vás, kdo chce a je ochoten pro to něco udělat, je schopen být v takovém teamu, jako jsme my, může stát na startu s těmi nejlepšímy borci, změřit s nimy síly a zároveň být v super partě kamarádů, se kterými chodíte na tréninky, jezdíte na soustředění a na závody.

 

Pro letošní rok, jsme nechali na listinu našich reprezentantů v této soutěži zapsat všech 10 povolených jmen (9 mužů a 1 ženu). Rozhodování, kdo tam má být a kdo ne, nebylo vůbec jednoduché a u kulatého stolu jsme proseděli nejeden večer. Hlavním faktorem byl počet závodů, kterých se kdo zúčastní. Pomocnými faktory pak výkonost, přístup k tréninku, přístup k teamu, oddanost a štěstíčko. Těm, co se níže najdou v seznamu reprezentantů na tuto soutěž gratuluji a doufám, že nás (vedení a zbytek temu) nezklamou a předvedou takové výkony, ze kterých bude nejen Švédům padat čelist dolů. Berte to tak, že teď už to není úplně prdel a budete muset začít trochu makat :-) Ti, co se na seznamu nenašli, ať se na nás prosím nezlobí a nezoufají, příští rok tam může být kdokoli z vás a nyní máte tu výhodu, že se můžete připravovat s těmi, co už tam jsou. Berte to tak, že někoho jsme tam vybrat museli a všichni se tam holt nevejdou, navíc doufám, že to pro vás bude motivací do dalších dní. Připomínám, že jsme zde přihlášeni jako jeden team (my všichni) a těch deset vyvolených nás bude reprezentovat. Váš na celý team hrdý šéftrenér Mára

 

Reprezentanti pro Swix Ski Classics 2012/13: Batěk Martin, Jakoubek Tomáš, Jiran Petr, Lukosz Petr, Malivánek Roman, Moravec Martin, Pazderský Marek, Pliska Jiří, Valter Dalibor a Zelenková Šárka.

 

Odkaz na stránky soutěže naleznete zde: Swix Ski Classics