Soustředění Špindl

16.09.2013 11:35

Podzim se přiblížil a tím se i stupňuje příprava. Tentokráte jsme vyrazili na tvrdé soustředění do Špindlu a až slibovali všichni, že bude jen a jen pršet, zima a vůbec prostě hnusně, tak Krakonoš se do nás asi zamiloval, neboť na nás během tréninku ani nekáplo a lilo vždy jen v ty časy, kdy jsme na tréninku nebyli. Soustředění jsem se zúčastnil já, Báťa, francesco, Šárka a Martina, krátce ještě Bruno. Začali jsme ve čtvrtek díky nejmenovanému borci z Prahy o hodinu a půl později, ale za to svižně. Soupaží dolů do Vrchlabí, následně zpět do Špindlu a až na horu na Špindlerovku, což bylo poctivých 30 km a 2:00. Po obědě jsme usli jako slívy a asi nikdy nezapomenu na ten okamžik, kdy jsem se probudil a Báťa na mě ze spacáku vykukuje jedním okem a říká: "nepudeme viď?" Tak jsme šli, rozběhat se s holema, pak ANP lyžařskou chůzí po červené sjezdovce na Medvědín a Šmídovu vyhlídku, dolů přes Mísečky jsme se pak už jen vyklusali.

 

V pátek přestalo pršet 10 min před tréninkem a tak jsme s chutí vyrazili, při rozjetí přišla na řadu komická vložka v podobě dřevěného mostu a Báťova tance breake dance, ale ustál to!!! Pak jsme jezdili soupaží sprinty ala pyramida, 4x100m, 3x200m, 2x300m, 1x400m, chvilku pauza a to celé ještě jednou, ale v opačném pořadí - no prostě hnus velebnosti, za kterej jsme se museli odměnit ukrutně dobrejma lívanečkama. Odpoledne byl jenom na půl hodinky regenerační výběh a poctivé protahovaní, které přešlo v plynulé sledování tenisu :-) Večer jsme pak trochu poseděli v hospůdce :-)

 

Za sobotu mě asi všichni nenávidí, ale závod je závod a tak jsme brzo ráno vstali a vyrazili do Orlických hor na závody. Cesta tragická přes 300 objížděk, milion výmolů a miliardu vesnic, ale vyplatila. Při prezentaci chcalo tak, že by i ryby zůstaly radši v akvárku a posádka mi odmítala opustit auto. Dole na startu už to bylo lepší a tak jsme se šli rozběhat a rozjezdit. Pak přišel starta já zase jak kokot vyrazil dopředu, asi kilometr jsem to táhnul (chtěl jsem oddělit zrno od plev), pak mě borci převálcovali jak arabskou placku a já se je po chvilkovém šoku snažil celou dobu dojet zpět. To se mi tak trochu povedlo i nepovedlo, v závěru už jsem dost cítil ty poslední ostré tréninky ze Špindlu a tak to bylo páté místo těsně za třetím. Za mnou hned dojela Šaruš na super druhém místě a za ní zase Báťa, který tak jel svůj první závod na kolcích v životě. Martina nás mocně povzbuzovala a fotila. Výklus, vyhlášení a hurá domů s autem plným cen. Čekal nás totiž ještě odpolední trénink techniky na kolcích a vyjetí se.

 

Poslední den to vypadalo ráno na těžkou vzpouru proti mému tréninku, ale opět těsně před jeho začátkem přestalo pršet a tak hurá na kolce, čekal nás opět výjezd na Špindlerovku v ANP a nahoře navíc 2x 500m úplně na krev až do mrtva. No bolelo to, ale povedlo se. Dorazili všichni a Martina, která se teprve den předem na kolcích odpanila si to dokonce šoupla celé ještě jednou. Potrestali jsme se opět velkolepým obědem a pak už to byl jenom boj, zda usneme za volantem nebo ne :-) Parádové a tvrdé soustředění, které se snad v zimě ukáže, že bylo platné.

 

Video ze závodu: Šerlich video

Výsledky ze závodu: Šerlich výsledky