Soustředění Dolomity, aneb velká letní paráda

24.08.2015 11:28

Silvini Madshus team vyrazil na další společné soustředění do Itálie do oblasti Dolomit. Původně jsme měli jet závodit do Švédska na Alliansloppet, ale než strávit 2 dny cestou do Švédska, 2 domů a tam si zajet soupaží tři 16 km dlouhá kolečka, tak jsme se raději věnovali řádné přípravě na zimu. Hned první den byl na pořadu poctivý výjezd na kolečkových lyžích ze St. Ulrichu až na Passo Sella do 2.243 m n.m. Ze začátku se nám moc z auta nechtělo, ale po chvilce si tělo uvědomilo, že musí pracovat a pak už jsme se hezky rozjeli. První alpské sedlo do sbírky bylo za námi a to nikdo netušil, že si ho závodně dáme ještě jednou na konci soustředění.

 

Druhý den nás čekalo další vyhlášené sedlo, tentokráte Fedaia pod Marmoládou. Nejprve jsme se rozjeli zvláště pro cyklisty známou soutěskou a pak následovaly 15% rampy, ve kterých nás čekalo 6x5 min v ANP s 5 min mezivyjetím, které se chvílemi stávalo pro některé spíše chůzí :-) Nahoře už jsme se jen vyjeli kolem jezera, převlékli se a vyrazili nahoru do kopce na vyhlášenou ferratu delle Trincée. Nakonec z toho bylo ještě 3 a půl hodiny krásného tréninku v podobě chůze s holemi a běhu. Navečer jsme se samozřejmě věnovali protahování a kompenzačním cvičením.

 

Třetí den byl královský a tak jsme si ráno nejdříve dali na kolečkových lyžích část Marcialongy z Moeny do Mazinu a pak pokračovali do cílového místa cyklistického Gira di Italia na Gardecii, což sice bylo jen 6 km, ale o průměrném sklonu stoupání 15%. No a aby to nebylo tak jednoduché, tak na pořadu bylo celkem 13 minutových intervalů na krev, ve kterých jsme navíc střídali soupaž a stříďák. No ty poslední tři úseky už opravdu bolely. Následovalo krátké převlečení se svačinou a hurá s holemi opět do kopce a na další ferratu s výstupem na Antermou do 3.002 m n.m. a návrat zpět do údolí, takže celková délka tréninku byla 8,5 hodiny, aneb až se Vasák zeptá . . . Někteří členové našeho teamu byli na ferratách nováčky a tak cestou padali i takové výrazy, jako: "To kdyby viděla manželka, tak mi dá rovnou přes hubu!"

 

Čtvrtý den byl odpočinkový, takže jsme si v pohodovém kecacím tempu vyjeli nahoru na Passo Pordoi s nadmořskou výškou 2.239 m n.m. Co na tom, že ten výjezd měl 30 km a převýšení 1.200 metrů, ty výhledy stály za to. A to ani nepočítám, kolik jsme cestou nahoru sfoukli cyklistů. Odpoledne jsme pak v Canazei sehráli prestižní fotbalové utkání, které sledovalo zhruba 300 náhodně přihlížejících v okolním dětském parku. A jak to dopadlo? Prohrávali jsme už 0:3 a dokázali z toho nakonec udělat slavné vítězství 5:4, které jsme oslavili protahováním a kompenzačním cvičením.

 

Poslední den nás čekal ostrý závod v podobě výjezdu na kolečkových lyžích z Canazei nahoru opět na Passo Sella do 2.243 m n.m., což bylo 12 km a 800 m převýšení. Nádhera, zvláště když po nočním dešti byla mokrá silnice a v zatáčkách to docela smekalo. Ale všichni se s tím poprali více než dobře a vznikly nám hned dvoje výsledky. Ty první jsou normální čistý čas, ty druhé jsou přepočítány s koeficientem zohledňujícím váhu a věk. No a protože už jsme nahoře všichni mleli z posledního, tak nás Ajda, který se o nás celou dobu staral, odvezl domů. Příští víkend se chystáme na dvojzávod na kolečkových lyžích v rámci seriálu Silvini Skiroll Classics na Šerlich a Kladské sedlo, týden na to pak máme v plánu Jizerskou run v Bedřichově.

 

Fotografie a videa ze soustředění najdete zde: FOTOGALERIE DOLOMITY

 

Kontrolní závod Canazei – Pso. Sella (12km)
Absolutní pořadí jméno čas 
1. Mára 0:58:29
2. Jedla 1:02:25
3. Parmič 1:11:44
4. Svoboďák 1:11:45
5. Zámek 1:16:38
6. Karel Švábek 1:17:23
7. Báťa 1:20:19
     
Pořadí dle koef. váhy+věku * jméno čas 
1. Mára 1:02:09
2. Svoboďák 1:09:06
3. Báťa 1:11:40
4. Karel Švábek 1:11:45
5. Zámek 1:12:29
6. Parmič 1:14:05
7. Jedla 1:17:37
     
* za každý kg pod průměrnou váhou se připočítá 30 s, za každý rok pod průměrný věk se připočítá 30 s, při  překročení průměru se stejné časy odečítají