Ski Classics pokračuje v Seefeldu

12.01.2018 13:02

V sobotu 13. ledna po více než měsíční přestávce pokračuje seriál závodů Visma Ski Classics v rakouském Seefeldu 3. ročníkem Kaiser Maximilian Laufu.

Začíná tak náročná série čtyř dálkových běhů ve čtyřech týdnech. Kaiser Maximilian Lauf totiž spolu s Marcialongou, La Diagonelou a závodem Toblach - Cortina tvoří dohromady novou sérii Visma Alp Trophy.

V Seefeldu se na příští rok chystá mistrovství světa v klasickém lyžování, a tak už nyní závodníci mohou otestovat nový stadion a část mistrovských tratí, po kterých se pojedou první dva a poslední tři kilometry závodu na 60 kilometrů. Organizátoři hlásí velmi dobré sněhové podmínky a podle předpovědi počasí lze očekávat rychlý závod. Na 8. kilometru čeká závodníky vrchařská prémie a na 24. kilometru budou o body bojovat sprinteři. 

Naše barvy v elitním závodě mužů bude hájit Stanislav Řezáč, Pavel Janeček a Honza Svoboda. Mezi ženami nás pak bude reprezentovat Zuzana Kocumová. Držet palce a fandit našim závodníkům můžete tradičně u obrazovek ČT Sport od 8:30.