Silvini Madshus tour 2017

23.06.2017 20:26

Letošní týmové cyklistické soustředění je úspěšně za námi a byla to opět paráda. Jako základnu jsme letos zvolili vesničku Algund u prosluněného jihotyrolského Merana, odkud naše 17-členná výprava vyrážela do všech stran na slavná alpská stoupání. Takřka po celý týden nás provázelo kýčovité slunečné počasí s teplotami kolem 30 stupňů, a tak jsme okolní alpské silnice skrápěli potem každý den beze dne odpočinku (někteří z nás samozřejmě volné dny zařadili, i tak byl program více než náročný). 

Jedním z vrcholů soustředění bylo sedlo Timmelsjoch (Passo Rombo) na hlavním alpském hřebenu, které jsme měli možnost okusit z obou stran - nejprve první den z rakouské strany a poslední den z té italské. V obou případech se jednalo o krásný a nezapomenutelný zážitek při bezmála tříhodinovém výšlapu.

Nejvyšším bodem naší tour však bylo pátý den neméně slavné sedlo Passo dello Stelvio ve výšce 2760 metrů, které jsme vyjímečně absolvovali v podmračeném počasí a v první části stoupání dokonce s přeháňkou. V této etapě a také další den jsme měli možnost otestovat vzorky z nové cyklistické kolekce Silvini a některé fotky možná brzy uvitíte v katalogu. 

Královskou etapou s převýšením téměř 3500 metrů se ale nakonec stal 160 km douhý přejezd přes sedlo Jaufenpass a přetěžké Passo Pennes. Po 50-kilometrovém sjezdu do Bolzana jsme se pak údolní vinařskou silnicí vrátili do Merana na zaslouženou zmrzlinu a pak do bazénu a výřivky v našem penzionu.

V dalších dnech jsme zdolali další sedla známá z Giro d'Italia - Hofmahdjoch, Gampenpass nebo Passo Mendola a také zavítali do měně frekventovaných, ale o to krásnějších údolí Val Martello, Val Senáles a Val d' Último. Neplánovanou perličkou byl výšlap na hrad Juval, kde jsme se potkali s hradním pánem Reinholdem Messnerem.

Ti z nás, kteří absolvovali všech 9 etap, tak nakonec za 46,5 hodiny v sedle zvládli 1020 km s převýšením 20.400 metrů. Děkujeme všem za účast a dobrou náladu. Zuzance jako vždy za dokonalou péči a panu Danovi za kvalitní trasy.

Fotogalerie od Zuzanky, Fotogalerie od Máry, Fotogalerie od Ajdy