Silvini Madshus team vstupuje do své 5. sezony ve Ski Classics

08.10.2015 17:20

Největší a zároveň nejobsazenější seriál dálkových běhů na lyžích na světě Ski Classics vstupuje do své šesté sezony a náš tým v této Lize Mistrů mezi lyžaři nebude chybět již po páté za sebou. Číslo pět má symboliku i v tom, že nám náleží startovní číslo 5 pro nadcházející sezonu. Toto číslo je přidělováno dle loňských výsledků, kdy náš tým skončil jako první neskandinávský tým na celkovém pátém místě, kdy jsme až do posledního závodu bojovali s týmem Thomase Alsgaarda LeasePlan Go dokonce o místo čtvrté. Takto vysoko se doposud žádný jiný tým z České republiky nedostal. Obhájit tuto pozici bude skoro nemožné, neboť náš rozpočet oproti jiným týmům je takřka desetinový, ale rozhodně nedáme svoji kůži zadarmo. Cílem je pokusit se získat alespoň jednou pódium a v celkovém hodnocení týmu ve Ski Classics skončit v první polovině startovního pole. Kromě zhruba 120 členů dnes již mezinárodního týmu (Česká republika, Finsko, Polsko), kteří se budou střídavě také objevovat na startu jednotlivých dálkových běhů, nás budou reprezentovat hlavně následující závodníci: Stanislav Řezáč, který je závodící legendou tohoto sportu podobně jako Jarda Jágr v hokeji, dále Klára Moravcová, která je naší olympioničkou z her v Sochi a také zkušenou dálkovou lyžařkou, druhou naší nasazenou ženou je Šárka Zelenková, jíž patří 17. místo ve světovém žebříčku. Standovi pak bude k ruce pětice vyvolených v podobě Marka Pazderského, Jiřího Plisky, Tomáše Jakoubka, Václava Sedláčka a Jakuba Pšeničky. Poslední dvě místa na soupisce pro elitní tým jsme zatím nechali z taktických důvodů neobsazená a necháváme si tak otevřená vrátká pro případné posily nebo jako motivaci pro někoho z ostatních v týmu, že si mohou toto čestné místo vyjezdit. Doufáme, že vás svými výsledky budeme těšit a že nám budete fandit po celý rok. Sledovat nás můžete na našich stránkách nebo fcb profilu.