Silvini Madshus team je připraven na JIZ 50

07.01.2015 12:40

Pro každého závodníka je závod na domácí půdě vždy ten nejdůležitější. Jinak tomu není ani v týmu Silvini Madhus. Začíná se mísit nervozita, netrpělivost, nadšením a očekávání před startem Jizerské 50. Letos to platí dvojnásob, po loňské nevydařené zimní sezóně.

Veškerá příprava byla tedy v poslední době směřována k druhému lednovému víkendu. Téměř celý tým, díky dobrým sněhovým podmínkám, se společně připravoval na Bedřichově a na tratích Jizerské 50. Stanislav Řezáč, po ne úplně vydařeném vstupu do sezóny, dal o vánočních svátcích přednost klidnému tréninkovému prostředí. Odcestoval za individuální přípravou do Rakouska na Tauplitz, následně do oblíbeného tréninkového centra, do Obertilliachu. Kateřina Smutná trénovala taktéž v domácím prostředí, závěrečnou přípravu absolvovala již v Jizerských horách.

Do hlavního závodu je přihlášeno bezmála 60 členů, dalších 20 bude na trati poskytovat servis pro svoje týmové kolegy. Cílem celého týmu je umístění do 10. místa v celkovém hodnocení seriálu Swix Ski classics. Stanislav Řezáč sní o umístění v top 10 a Katka by za úspěch považovala umístění do třetího místa.