Silvini Madshus team Green Truck

01.10.2015 00:37

V posledních letech se doslova roztrhl pytel se sportovními kamiony. Začali s tím samozřejmě Norové. Proč si nedopřát komfort stabilního a hned připraveného servisu. A když Norové, tak ani Švédsko nemohlo zůstat pozadu. A postupně se nabalovali další reprezentace a to jak v klasickém lyžování, tak i v biatlonu. No a dálkové běhy samozřejmě nemohou v tomto seznamu chybět. Se skromností sobě vlastní si ho pořídili bratři Tynellové – říkají mu takový lepší obytňák. Jednotlivé skupiny se postupně začaly předhánět, kdo bude mít kamion lepší, modernější, větší, komu půjde roztáhnout více do strany nebo připevnit druhé patro. No a když letos na Giro di Italia představil hvězdný team Sky svůj moderní příbytek na kolečkách pro svoji hvězdu číslo jedna pro tento závod, kterým byl Richie Porte, tak nemohlo zůstat lyžování stranou. Nejúspěšnější biatlonista všech dob, Nor Ole Einar Bjørndalen, představil na jaře svého nového pomocníka – Ole Mobile. Má v něm v podstatě všechno. Luxusní bydlení, střelnici, vířivku, saunu, trenažér na kolečkové lyže, servisní buňku a posilovnu. Prostě všechno, co profesionální závodník potřebuje. Stačí jen přejet do místa pobytu soustředění nebo závodu a je vše připraveno. Když jsem si tento skvost prohlížel, tak mi došlo, že svůj kamion náš Silvini Madshus team potřebuje taky.

 

Oslovili jsme několik firem a nakonec se nám díky našim partnerům podařilo zakoupit skříňový typ nákladního auta od značky Volvo. Požadavek byl jasný, hlavně musí mít zelenou barvu kabiny. Kdo bude řídit? Naštěstí máme v týmu dva ostřílené pohodové borce, kteří mají papíry na nákladní auta. Jsou jimi Sůša (Jiří Suchánek – naše biatlonová legenda) a Bomba (Jiří Tryzna – světově uznávaný servisman). Ve skříňové nástavbě pak bylo pouze na nás, jak si to uděláme a tak jsme oslovili naší specialistku Šárku Zelenkovou, aby zpracovala grafické návrhy a na mě s Danem a Tomasem zbyla hrubá práce. Vše se nám to nakonec podařilo jak utajit, tak připravit a jsem moc rád, že vás mohu pozvat na prohlídku do nitra našeho kamionu, jehož každý kousek je promyšlen do posledního detailu.

 

Hned za kabinou řidičů se nachází Velín (domácí kino) – místnost určená hlavně pro ředitele a manažera týmu, kteří zde v doprovodu svých osobních asistentek rozhodují o taktice pro závod, nasazení občerstvovačů a rozebírají techniku svých závodníků. Závodníci sem chodí na pohovory, rozbory techniky a válečnou poradu před závodem. Zároveň zde celý tým pohromadě sleduje záznam České Televize s komentářem Pavla Čapka a Martina Petráska ze závodů Ski Classics. Druhou místností je přilehlá Nutriční zóna (bar s výčepem) – určená jak pro trenéry, servismany, tak i pro samotné závodníky. Zde mají jedinečnou možnost doplnit vyčerpanou energii a speciální náramky hlídají každému z nás dodržování pitného režimu. O doplňování zásob se stará Cihla (Honza Cihlář). Zajímavostí je, že velení se zde moc nezdržuje a tráví nejvíce času až ve čtvrté místnosti. Ale pěkně popořadě, ještě nás čeká třetí místnost, kterou je Regenerační zóna (vířivka) – určená hlavně pro závodníky, neboť v ní je umístěna velká vířivá vana, sauna, chladící bazének a masážní sprcha s brouzdalištěm (ostré malé kamínky ve studené vodě po kolena). Ona očekávaná a tajemná místnost číslo 4 je Servis (erotický masážní salón) – kde se odehrává to nejdůležitější. Najdete zde všechny možné pomůcky, stoly, kopyta, kartáče, vosky, parafíny, žlábkovače, prodlužky, držáky, odsávače i izolepy. Této místnosti šéfuje Mára s Danem a Juniorem. Pokud svítí červené světlo, tak je nesmí nikdo vyrušovat. Poslední pátou samostatnou místností v kamionu je pak Konference room (výuková místnost angličtiny) – nedílná součást špičkových sportovců, kde se odehrává veškerý styk s veřejností, novináři, poskytují se zejména televizní rozhovory a zároveň zde stále běží zapnuté počítače s možností připojení sluchátek, nechybí ani „chytrá“ tabule a knihovna.

 

Tak to je náš Silvini Madshus team Green Truck v celé své kráse a až nás někde na závodech uvidíte parkovat, tak neváhejte zajít na prohlídku, Aleš se o vás dobře postará. Dle našeho dobře spočítaného plánu, budeme během následujících čtrnáci dnů přesouvat kamion nahoru na Benecko, aby byl připraven, než začne sněžit, co nejblíže startu Jilemnické 50, neboť pak už ho tam nedostaneme. No a hned po dojetí posledního závodníka do cíle se přesouváme do Švédska na Vasaloppet, neboť cesta je dlouhá a než tam kluci přes Rusko a Finsko kvůli příliš drahému trajektu z Německa dojedou, tak by také mohl být konec zimy. A co vy, už máte také svůj kamion?