Romikovo peklo

08.06.2014 00:10

Silvini Madshus team se sešel minulý týden už ke svému třetímu soustředění v nové sezóně. Vše začalo ve středu, kdy byla na pořadu horská etapa na silničních kolech o délce 140 km s převýšením 2.890 m přes celkem sedm horských prémií (Černá Studnice, Vysoké nad Jizerou, Rezek, Benecko, Strážné, Jánské Lázně a Horní Malá Úpa). V sedle jsme strávili pekelných pět a půl hodiny. Po dosažení Romikovi chalupy v Dolní Malé Úpě jsme se ubytovali a hurá na výklus a protažení. Pak následovala společná večeře o následujících chodech - domácí kuřecí vývar, dvojité kuře se salátem a čerstvou bagetkou, k tomu dle libosti pivečko, rádler, červené nebo bílé víno. To vše proto, že Bruno slavil 40. narozeniny. Oslava se nesla v duchu soustředění, takže v deset se šlo na kutě a žádná kleč tentokráte nehořela :-)

Druhý den jsme měli hned od rána na pilno. Bruno s Tomasem vyrazili nerozlučně na rozcvičku :-) a spolu s ostaními jsme pak nazuli kolečkové lyže a absolvovali výjezd z Maršova na Pomezní boudy, většinu soupaží, prudší části jsme si i zastřídali nohama. Na to, že se jednalo o letošní první kolce, tak nám to překvapivě hezky odjíždělo a měl jsem z kluků dobrý pocit. Nahoře nás čekalo auto s věcma na převlečení, banán, tyčka od Enervitu a hlavně botasky a hole na imitace, takže jsme po chvíli už potili nová trička při výběhu či chůzi s holemi nahoru na naši nejvyšší horu Sněžku. Davy mladých Polek šílely nadšením a odhazovaly svá trika na přerostlou kleč, což nás motivovalo k ještě většímu zrychlení. Vrcholu dosáhli všichni bez rozdílu věku a pohlaví. Po seběhu na Růžohorky jsme si už zasloužili oběd, který se zvrhl v další soutěžení, tentokráte v pojídání kynutých knedlíků s borůvkami. Favorité v podobě Báti a šéftrenéra nezklamali, ale notně jim sekundovala Péťa. Naopak na chvostu se tentokráte ocitl 58 kg vážící Bruno, s kurzem na vítězství od Tipsportu 58:1, ale držel se statečně a někteří bookmakeři měli chvilku stažené půlky. Pak jsme se ukázali jako opravdový team, vyfotili se a vyrazili dolů přes Portášky na Spálený Mlýn a nahoru na Úpu, zatímco Šárku jsme poslali opět nahoru přes Sněžku na Pomezky pro auto. Jo nejmladší, ten tvrdej život má. Čerství tatínkové opustili naše řady a tak odpoledne už jen následovalo protahování, jedno zdravotní pivo (Plzeň), sauna a opékání buřtů.

Poslední den opět patřil kolu a další pořádné horské etapě, která tentokráte měřila 136 km a trvala také pět a půl hodiny. Vedla přes sedla - Pomezní boudy, Karpač, Špindlerovka (posledních 4,5 km přes 20%), Benecko, Vysoké nad Jizerou a Černou Studnici s celkovým převýšením 2.670 m. Romik si šel navíc ještě zaplavat a Báťa zase zaběhat, aby z toho měli kompletní triatlon. Soustředění se díky počasí a zázemí u Romika (děkujeme) více než povedlo a dodalo chuť pokračovat v tvrdé letní přípravě do dalších dní. Další soustředění začíná už příští sobotu, kdy se sejdeme v Itálii na týdení soustředění na silničních kolech v Cortině di A´mpezzo a Bormiu.