Ročenka 2017/18 - hodnocení uplynulé sezony

03.05.2018 16:12
Rok se sešel s rokem a máme pro vás ucelené hodnocení letošní sezony 2016/17 v tradiční podobě ročenky, kterou si můžete vytisknout a případně šířit mezi partnery a potencionální sponzory, děkujeme.
 
Ročenka ke stažení zde: Ročenka 2016/17

Rok se sešel s rokem a máme pro vás ucelené hodnocení letošní sezony 2017/18 v tradiční podobě ročenky, kterou si můžete vytisknout a případně šířit mezi partnery a potencionální sponzory, děkujeme.

Ročenka ke stažení zde: Ročenka 2017/18

A jak to vidí samotný ředitel? „Kdyby mi někdo před deseti lety řekl, že náš tým bude stále i po tak dlouhé době fungovat, bude mít přes 100 aktivních členů, naši závodníci budou stále vyhrávat všechny závody v ČR a ve světovém poháru dálkových běhů Visma Ski Classics budeme stabilním týmem, jehož závodníci jsou tradičně mezi nejlepšími třemi z ČR, tak bych mu asi poklepal na čelo a myslel si, že je to roztomilý visionář. No a světe div se, ono je to tak. Už dávno to naštěstí není jenom o mě, ale o spoustě dalších, kteří většinou bez nároku na odměnu závodí, trénují, zařizují, připravují, mažou lyže, pořádají závody, občerstvují a celkově se mohou přetrhnout, aby to všechno fungovalo. A to je na tom to nejkrásnější, že tu vznikla parta přátel, jejichž přesah je mnohokrát daleko za běžnými hranicemi sportu. Za tu dlouhou dobu, kterou jsme spolu urazili se toho událo už moc a není prostor hodnotit vše, ale vyzdvihnul bych to, že pospolu zůstává stále silné jádro lidí, daří se udržet chod týmu i po ekonomické stránce a stále má u nás rovnost profesionál i amatér, což v žádných jiných týmech není. Každopádně se i ta letošní sezona opět povedla na jedničku a když se podívám, jak to všechno děláme v podstatě na koleně, jen s chutí a radostí, bez finančního zajištění, tak je v podstatě zázrak, jakých úspěchů na všech polích dosahujeme. Naši největší osobností po odchodu Katky Smutné zůstal Stanislav Řezáč, který letos dojel svůj 20. Vasaloppet na 7. místě i přes to, že věk se zastavit nedá, byl ve Visma Ski Classics znovu jednoznačně nejlepším závodníkem z ČR. Jiří Pliska potvrdil má slova, že loni rozhodně nebyly jeho výsledky náhodné, a dokázal ještě vyletět mnohem výše. Je zároveň obrovskou motivací pro ostatní kluky, kteří se mu snaží šlapat na paty, třeba jako Vašek Sedláček. V ženách se krásně doplňovaly Šárka Zelenková-Vyštejnová a Zuzka Kocumová, které jezdily super výsledky. Na domácí scéně jsme už po několikáté obhájili celkové prvenství ve Ski-tour a díky patří úplně všem, kteří jednotlivé závody objeli a přispěli tak k našemu vítězství. Zvláště pro některé je velmi obtížné skloubit namáhavé pracovní povinnosti spolu s tréninkem, závody a péčí o potomky. V neposlední řadě musím vyzdvihnout závody, které pořádáme, jak BoBoloppet, který si našel své pevné místo v srdci všech běžců na lyžích a příští rok nás čeká již 8. ročník. Stejně tak závody na kolečkových lyžích, které jsme vymysleli a zaštiťujeme po celé republice. Jedná se v podstatě o jediné závody, kterých se můžou účastnit reprezentanti i úplní amatéři dohromady. Na tom si náš tým zakládá, že lze fungovat společně, a na rozdíl od ostatních týmů, kteří mají s amatéry psychický problém, si je hýčkáme, neboť moc dobře víme, že bez nich by náš sport nebyl. Některé zahraniční týmy už to také pochopily a je krásné sledovat, jak nás v některých směrech kopírují. Pro nás je to odměna za dobře vykonanou práci. Tímto přeji všem sportovním nadšencům spoustu krásných chvil strávených někde v přírodě, ať se vám vyhýbají úrazy a nemoci a ať protínáte cílovou pásku, ne za každou cenu první, ale s úsměvem na rtech a s pocitem štěstí. Skol váš Mára!“