Osečná, aneb techniky není nikdy dost

23.09.2015 10:55

Další letošní soustředění bylo naplánováno do Hamru nad Jezerem za Ještědem, kde se nachází už 35 km krásných rovinatých cyklostezek. Sešli jsme se v pátek odpoledne k prvnímu tréninku techniky. Po počátečním rozjetí a zadání prvního úkolu v podobě jízdy bez holí, začali všichni kvitovat, že mají na hlavě helmu. Pokračovali jsme s jízdou na jedné noze a to už se nám objevily i první pády, Pořádně jsme to všechno natočili a nafotili, aby se to mohlo večer u obrazovky rozebírat a poučovat se z chyb. Po večeři následovala výživná přednáška o výživě a pitném režimu. To že jsme postupně opustili Enervit a přešli přes Plzeň až ke Svijanům nám snad odpustíte, stejně jako nám to odpustil i ten tác řízků, který se jaksi někam zatoulal :-)

Druhý den soustředění dorazily další posily a přidaly se mezi nás. Skupina tak nabrala na rozměru a vyrazili jsme opět za technikou. Pěkně postupně, brždění, zastavování, stříďák a soupaž s nohou. Všechno šlo samozřejmě na video a po obědě následoval dlouhý a podrobný videorozbor, takže už ani nezbyl čas na kávičku se sladkou tečkou. A odpoledne to bylo znát, většina se rasantně zlepšila a tak jsme se mohli vrhnout na soupaže a pak také na obratnost, u které jsme si užili srandy víc než dost. Ze začátku to sice vypadalo, že se po stezce poubuje skupina debilů, ale postupně se z nás vyklubali opět závodníci a soutěžilo se na život a na smrt. Zbytek tréninku pak byla 20 km vyjížďka soupaží na Průrvu Ploučnice. Po večeři byl opět videorozbor a následovala rehabilitace a regenerace pomocí válců TPT.

Poslední den nás přivítalo sluníčko a s ním skupina odhodlaných sportovců vyjet z Hamru až na Ještěd, což bylo poctivých 25 km, stále do kopce. Zakousli jsme se do toho s chutí a po příjezdu do Janova Dolu, kde se bude startovat na konci měsíce září Silvini Skiroll (c)up Ještěd, jsme rozjeli nohy a ruce na plné obrátky. První rampa v Rozstání nadělila pole na malé skupinky, serpentiny na Výpřež udělaly i z těchto skupinek pouhá torza a pod lany s výhledem na Liberec už jel každý sám za sebe. Nahoře nás vítali turisti, jako bychom už jeli ten slavný závod, tak jsme naskákali do aut a po obědě spokojeně ukončili soustředění, které nás sice hodně unavilo, ale také naučilo a pobavilo. Tak zase za rok.

 

Fotogalerii a VIDEA s technikou naleznete zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.450666628464274.1073741838.257653804432225&type=3