Obhájili jsme vítězství v týmové soutěži SkiTour!

02.03.2017 10:31

Letošní ročník největšího domácího seriálu dálkových běhů SkiTour je za námi, a tak můžeme hodnotit.

Podařilo se nám především obhájit prvenství v týmové soutěži Velká SkiTour ziskem 46296 bodů před druhým Atlas Craft Teamem (45155 b.) a třetím Mercedez-Benz Atomic Salomon teamem (44127 b.). Největší bodový zisk nám logicky přinesl náš domácí závod Jizerská 50, kde se naši borci představili ve skvělé formě, ale především celý náš tým byl opravdu vidět, a to včetně dokonale fungujícího mazacího i občerstvovacího servisu a zázemí.

Mezi muži nás 3. místem v celkovém pořadí reprezentoval loňský vítěz Jakub Pšenička, který letos dva závody vynechal z důvodu účastni na univerziádě (kde se podílel na bronzové medaili štafety!). Hned za ním se umístili Vašek Sedláček a Pavel Janeček, a to především díky vyrovnaným výkonům po celou sezónu.

V ženách máme na celkovém pódiu hned dvojí zastoupení - na druhém místě se umístila Zuzka Kocumová a na třetím překvapila skvělými výsledky Lada Lanková. Čtvrtá pak skončila Šárka Vojtková, která naše barvy hájila na všech šesti závodech seriálu. 

V seriálu krátkých závodů Malá SkiTour jsme se jako tým umístili na 3. místě ziskem 19975 bodů za vítěznou Duklou Liberec a Mercedez-Benz Atomic Salomon teamem. 

To je hlavně zásluhou celkového vítězství Anny-Marie Hejné a čtvrtého místa Šárky Vojtkové. Mezi muži samozřejmě především díky Kubovi Pšeničkovi, který dvakrát zvítězil na krátké, jednomu vítězství, jednomu druhému a jednomu třetímu místu Viktora Novotného a celkově sedmému místu Michala Roháčka.

 

Dík patří samozřejmě i všem ostatním, kteří se za náš tým postavili na start některého ze závodů.