Nový závod Ski Classics v Seefeldu

04.02.2016 19:44

44. ročník König Ludwig Laufu, který se měl konat nadcházející víkend v německém Oberammergau, byli organizátoři nuceni z důvodu nedostatku sněhu zrušit. Vedení seriálu Ski Classics se podařilo narychlo domluvit náhradní závod pro elitní závodníky v rakouském Seefeldu.

Nový závod dostal název Kaiser Maximilian Lauf a bude to opravdový lauf s délkou 65 km a převýšením 1300 na tratích poblíž Seefeldu (pojedou se 3 okruhy se sprinty na 5., 27. a 48. km). Závod je otevřený i pro amatérské závodníky do naplnění kapacity 500 osob, ale ti pojedou pouze 1 kolo na 22 km. Pro příští rok se počítá s regulérním závodem na 65 km i pro amatéry.

My do Seefeldu vysíláme tři zástupce a počítáme s tím, že všichni budou bodovat: mezi muži se postaví na start Standa Řezáč a Jirka Pliska a mezi ženami naše nová posila pro vybrané závody Ski Classics - Valentina Kaminskaya z Běloruska.

28-letá Valentina je jinak členkou běloruské reprezentace, 4-násobnou národní šampionkou a účastnicí OH v Soči. Ve světových pohárech se pravidelně účastní sprintů.

Start závodu žen je v neděli 7.2. v 8:00 a mužů v 8:20. Sledovat ho a fandit můžete v přímém přenosu na ČT4 Sport od 7:45.

Držte nám palce!