Letní paráda na kolcích

15.08.2016 16:10

Letní soustředění na kolečkových lyžích jsme původně plánovali v našich oblíbených Dolomitech, ale protože jsou v létě opravdu přeplněné, nakonec jsme se rozhodli dát přednost poněkud klidnějšímu vysokohorskému prostředí Livigna. Naším útočištěm se staly apartmány na Passo Eira nad Livignem v nadmořské výšce přes 2200 m. Že se jedná o vyhledávané místo mezi sportovci, jsme pochopili, když jsme večer ve vedlejší restauraci, kde jsme se stravovali, potkali Romana Kreuzigera s rodinou, který se zde připravoval na závěr sezóny v Americe.

 

1. den - rozjetí Livigno - Passo Eira

Po necelých 10 hodinách v autě jsme konečně obuli lyže a zapíchli hůlky do asfaltu na kraji Livigna. Po rozjetí na cyklostezce vedoucí Livignem pod Passo Forcola jsme vyjeli 400 výškových metrů na ubytko.

 

2. den - Bormio - Passo Gavia

Druhý den soustředění jsme zahájili 26 km dlouhým výjezdem z Bormina na legendární Passo Gavia s převýšením 1400 m, po krátkém posilnění na Rifugio Bonette jsme pokračovali výšlapem na třítisícovku Monte Gavia a vše zakončili termální koupelí v Bormiu.

 

3. den - Torri di Fraele

Třetí den jsme si dali na rozjetí krásný 9 km výjezd z Valdidentra na Torri di Fraele s převýšením 600. Minimální provoz na placené silnici a úchvatné výhledy do údolí nám byly odměnou. Standa si dal kopec dvakrát a pak vyklusal 20 km kolem jezer a přes hory na barák. Pro ostatní byly další fází úseky 10 x 2 min na krev na kolečku v biatlonovém areálu Valdidentro. Odpoledne jsme se ještě krásně na 2 hod proběhli po kopcích v okolí našeho domovského Passo Eira.

 

4. den - Bormio - Passo dello Stelvio

Královská etapa nás zavedla na legendární Passo dello Stelvio do výšky 2760 m, kde jsme mezi cyklisty a motorkáři budili pozornost a každý se s námi hned chtěl fotit. Standa jel samozřejmě celý kopec soupaží a předjížděl jednoho nechápajícího cyklistu za druhým.  Samozřejmě ani dnes nemohla chybět regenerace v přírodních termálních pramenech v Bormiu.

 

5. den - Livigno - Forcola - Bernina

Soustředění jsme zakončili kontrolním závodem z Livigna na Passo della Forcola (16 km) a následným volným vyjetím na Bernina Pass.

Výsledky závodu: 1. Standa 51:00, 2. Mára 58:37, 3. francesco 1:00:56, 4. Jenda 1:06:24, 5. Jaromír 1:22:00, 6. Hanička 1:25:30, 7. Pavel 1:26:20

Všichni statečně bojovali až na vrchol stoupání, i když únava z předchozích náročných dnů již byla znát. Celé soustředění ale proběhlo podle plánu i díky takřka ideálnímu letnímu počasí. Všem účastníkům patří velké díky za vzorné tréninkové naladění a dobrou náladu. V neposlední řadě i Márovi za program, dopravu a tréninkové vedení a Ajdovi za logistický servis.

Fotogalerie

Videa