Lesní kolo Bedřichov

02.06.2014 17:12

Poslední květnový víkend byl pojat ryze v cyklistickém duchu. Na chatě Jabkenice se v Bedřichově konalo první teamové setkání tohoto roku a  program byl více než lákavý. Někteří odvážlivci dorazili už v pátek, aby se  v hospůdce Dolina posilnili na následující den. Pan Dan byl v ráži a nebylo lehké se mu vyrvat ze spárů. Na plánu byl totiž následující den výjezd po stopách BoBoloppetu.

 

Na startu se nás sešlo rovných 25, sluníčko svítilo a tak se v 10:00 šlo na to. Krásných 90km skrze malebné Jizerky jsme zvládli s přehledem a Šárka šlapala s takovou vervou, že dokonce ukroutila kliku. Jinak se jelo na pohodu, po cestě jsme si sopřáli zasloužený oběd a někdo i štrůdl na Knajpě. Bojovníkem dne byl Žokej, který neúnavě nastupoval všem a dokonce i sám sobě. A to ani nepíšu, že během oběda tradičně usnul. Po návratu jsme užívali  poslední sluneční paprsky na tenisových kurtech nebo v křesílku na verandě. Večer se pekly buřty i masíčko a o zábavu nouze nebyla.

 

V neděli se plány měnily stejně jako počasí v horách. Nakonec se odhlasoval výlet na Smrk. Naše složení poněkud přořídlo, ale i tak zůstal silný peloton. Kilometry nabíhaly pomalu, obloha se zatahovala a místy byla fakt kosa a tak z původního záměru sešlo. Cílem se stal oběd a menší výlet. Hladoví a zmrzlí jsme na Jizerce zdlábli polívku, borůvkové knedlíky a lívance a rychle pokračovali dál, abychom se zahřáli. Dál už se šlapalo krásně a tak jsme ještě objeli Smědavskou horu, Krásnou Máří a po kanále valili na Dolinu pro další nášup. Z malého výletu se tak rázem stalo slušných 70 kilometrů. Komu zbylo ještě dost sil, šel si zahrát tenis a postupně jsme se rozprchli do svých domovů. Další soustředění je v plánu již ve středu v Krkonoších na Horní Malé Úpě u Romika.

 

Video od Tomáše: BoBokolo_2014