La Sgambeda nám opět vyšla

02.12.2017 16:57

Tak máme za sebou první hromadný závod sezóny - tradiční italskou La Sgambedu. Po předchozích slunečných dnech se v Livignu ochladilo a na závodníky tak čekal pomalý přemrzlý sníh a téměř arktické počasí s teplotami kolem -15°C.

Skvělou formu předvedl Jirka Pliska, který se držel po většinu závodu ve vedoucí  skupině a nakonec skončil jako nejlepší z Čechů na 31. místě s odstupem 2:09 na vítězného Andrease Nygaarda. Necelou půlminutu za ním dojel jako 35. náš Standa Řezáč ve skupince s dalšími Čechy Šrailem, Novákem, Ročárkem a Bauerem. V elitní stovce skončili ještě naši Jenda Svoboda (78.) a Marek Černohorský (92.). Jenda zároveň zvítězil v kategorii nad 50 let!

V ženském závodě dojela naše Sandra Schützová jako druhá Češka na 15. místě.

Dalším pokračováním seriálu Visma Ski Classics bude až 13. ledna Kaiser-Maximilian Lauf v Seefeldu, takže nás do té doby čekají první domácí závody, především Bedřichovský Night Light Marathon 5. a 6. ledna.

SLOVO ŘEDITELE:    Po úvodním zahřívacím prologu v Pontresině přišel první ostrý test v Itálii na La Sgambedě, kde už jsme chtěli vystrčit růžky a ono se nám to povedlo! V ženách Sandra bojovala, škoda jen, že se nám nepodařilo vybrat lepší lyže, mohlo to být o 2-3 místa lepší. Nyní se Sandra pokusí o nominaci na OH a náš tým posílí opět až v březnu. Pecka výsledek a velká paráda pak přišla v mužském závodě od Jirky Plisky, jenž byl v závodě jednoznačně nejrychlejším Čechem! Klobouk dolů a velká radost a to ještě musíme litovat, že mu nahoře na kopci chybělo 20 metrů do skupiny 6 lidí, se kterou by býval jel. Standa také bojoval, na kopci se lehce zdržel, ale pak zabral a do finiše šel spolu s dalšími Čechy, věřím, že vyladí formu na jarní závody. Pro Máru Černohoru to byla první zkušenost a poměrně tvrdá, také věříme, že po dohnání tréninkového manka půjde nahoru. Kdo nezklamal a potvrdil svůj stálý růst i nad svůj věk, je Jenda Svoboda, který opět vyhrál kategorii nad 50 let a vylepšil si zde o 20 míst své maximum. Celkově jsme tedy více než spokojeni, servis i support klapal na jedničku a věříme, že v lednu se vrátíme opět ve velké formě.