Čeká nás legendární Birken

17.03.2017 11:47

Seriál Visma Ski Classics pokračuje tuto sobotu jedním z nejkrásnějších a zároveň nejnáročnějších lyžařských běhů. Čeká nás legendární norský Birkebeinerrennet z Reny do Lillehammeru.

Závod na 54 km klasicky je známý těžkou kopcovitou tratí a tím, že každý z 15 tisíc závodníků ji musí absolvovat se zátěží 3,5 kg v batohu s povinnou výbavou jako připomenutí hrdinského činu birkebeinerů, zachránců novorozeného norského krále Haakona IV. v roce 1204.

Na startu samozřejmě nebude chybět kompletní laufařská špička, ale ani celkový vítěz světového poháru v klasickém lyžování Martin Johnsrud Sundby, který se pokusí oplatit porážku Petteru Eliassenovi z roku 2015. Velkými soupeři mu ale budou především loňský vítěz John Kristian Dahl a vedoucí muž seriálu Ski Classics Tord Asle Gjerdalen. Také mezi ženami bude jistě zajímavý souboj vedoucí ženy seriálu Britty Johansson Norgren s naší Katkou Smutnou a loňskou vítězkou Serainou Boner. 

Mezi přihlášenými je i 12 našich závodníků v čele se čtyřnásobným vítězem Standou Řezáčem (st. č. 25) a Klárou Moravcovou (st. č. 343). Další pak budou na startu v některé z celkových 15 vln.

Fandit našim závodníkům můžete u přímého přenosu na ČT Sport od 7:30.

Držte nám palce!