Čeká nás La Sgambeda v Livignu

01.12.2017 14:52

Po úvodním prologu ve švýcarské Pontresině pokračuje seriál dálkových běhů Visma Ski Classics v sobotu 2.12. závodem La Sgambeda v italském Livignu. Vlivem sněhových podmínek došlo k drobným úpravám trati, ale závod se uskuteční v plné délce 35 km.

Na trati je jedna sprinterská prémie na 8. km a jedna vrchařská prémie na 20. km. Závodníci tak budou letos bojovat nejen o body do celkového pořadí a sprinterské soutěže, ale po vzoru cyklistických závodů nově i o trikot nejlepšího vrchaře. Novinkou je také soutěž Skier of the Day, kdy bude po každém závodě vyhlášen nejaktivnější závodník.

Závod žen kategorie Elite startuje v 9:25 a náš tým bude reprezentovat opět Sandra Schützová. V závodě mužů Elite se startem v 10:00 uvidíte v našich barvách Standu Řezáče, Jirku Plisku, Marka Černohorského a Honzu Svobodu. V 10:00 startují také ostatní hobby závodníci a za nás pojedou Pavel Endršt, Ondra Král, Milan Jelínek a Luděk Pochman.

Předpověď počasí slibuje vymrzlou a rychlou stopu a bude se jistě na co dívat. Fandit našim závodníkům můžete v sobotu od 9:15 u přímého přenosu ČT4 Sport.